Oferta łaciarek marki B.PRO

laciarka-dekarska-rooferman 130

Układanie łat na połaci dachu wymaga dużej precyzji i umiejętności. Dla zwiększenia wydajności łatowania i skrócenia prac montażowych niezbędne jest narzędzie, łączące w sobie funkcje trzech urządzeń, potocznie nazywane łaciarką. Sprawdziliśmy dla Was kilka z nich!

Szybki i precyzyjny montaż łat

Nasze analizy i testy jednoznacznie wykazały, że wśród producentów łaciarek, tylko jeden z nich stanowi niedościgniony wzór w produkcji tego typu urządzeń. Obecnie oferuje cztery modele zaawansowanych technologicznie, profesjonalnych i niezawodnych maszyn w dwóch wariantach zasilania: pneumatycznym i gazowo-akumulatorowym. O kim mowa? O polskim wytwórcy, którego wszyscy z naszej branży doskonale znają – firmie B.PRO.

Łaciarki pneumatyczne

W ofercie B.RPO dostępne są trzy modele łaciarek, w których zarówno gwoździarka, zamocowana z boku piła, jak i zaciski odpowiadające za trzymanie łat, zasilane są sprężonym powietrzem. Ich ciśnienie robocze, w zależności od modelu, wynosi od 5 do 8 barów, a waga urządzeń waha się od 29 do 33 kg. W modelu Rooferman N 34/100 gwoździe o średnicy od 2,8 do 3,4 mm i długości w zakresie 65-100 mm, łączone są papierem pod kątem 34°. Dla modelu Rooferman N 16/130 łączącego gwoździe drutem pod kątem 16° wielkość gwoździ wynosi odpowiednio: 3,1-4,6 mm i 75-130 mm. Z kolei urządzenie oznaczone symbolem Rooferman N 22/160, które łączy gwoździe plastikową taśmą pod kątem 22°, przeznaczone jest do gwoździ o średnicy od 100 do 160 mm i długości w zakresie 3,1-4,6 mm. Niezależnie od wybranego modelu, podzespoły wszystkich łaciarek B.PRO montowane są na sztywnej ramie, co pozwala na szybką instalację wózka na łatach i przystąpienie od razu do pracy. Ponadto, każde urządzenie pneumatyczne wyposażone jest w innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające zarówno prosty i szybki montaż piły po obu stronach łaciarki, jak i ustawienie piły do cięcia pod kątem (cięcie w koszach).

Łaciarka gazowo-akumulatorowa

Najbardziej zaawansowany technologicznie i jednocześnie najbardziej kompaktowy model łaciarki B.PRO Rooferman N34/100, pozwala na wykonywanie pracy, bez konieczności doprowadzania na dach jakiegokolwiek zasilania. W urządzeniu zamiast gwoździarki pneumatycznej zastosowano urządzenie gazowo-akumulatorowe – B.PRO ND 34/100 – zasilane wytrzymałą baterią Li-Ion (minimum 2500 strzałów na jednym ładowaniu), przeznaczone do gwoździ o długości od 65 do 105 mm. Zaciski, odpowiadające za trzymanie łat, są tu mechaniczne, a piła zasilana jest z 18-woltowego akumulatora, o pojemności 3Ah, który na jednym ładowaniu umożliwia pracę nawet do 60 minut.

Niewątpliwym atutem urządzenia, jest jego stosunkowo niska waga (zaledwie 28 kg) i kompaktowość, uzyskana dzięki zastąpieniu ciężkich siłowników, zbiorników, przewodów itp. wygodnymi bateriami.

W łaciarce Rooferman N34/100 producent wykorzystał ten sam, sprawdzony w urządzeniach pneumatycznych, sposób montażu piły. Warto jednak zwrócić uwagę na niezwykle precyzyjny przymiar do łat. Dzięki dużej i regulowanej rozpiętości w zakresie od 14 do 55 mm narzędzie pozwala na przygotowanie łat nie tylko pod standardowe, ale też nietypowe pokrycia dachowe.

Łaciarka na indywidualne zamówienie

Z myślą o różnych, często niestandardowych potrzebach użytkowników, producent, oprócz omówionych czterech modeli łaciarek, oferuje również zaprojektowanie i wykonanie dowolnej łaciarki (pneumatycznej lub bezprzewodowej) na indywidualne zamówienie. Jeśli więc szukasz niezawodnego sprzętu ze spersonalizowanymi parametrami i funkcjami, skontaktuj się z B.PRO