Gwoździarki B.PRO do pełnego deskowania

Gwoździarki B.PRO do pełnego deskowania

Pojawiające się pytania o zasadność pełnego deskowania profesjonaliści uważają za retoryczne. Zamiast zbędnych rozważań, warto zdać sobie sprawę, że na wytrzymały i solidny dach wpływają nie tylko właściwie dobrane materiały bazowe, ale również najmniejsze elementy konstrukcji oraz odpowiedniej klasy narzędzia, wykorzystane do ich mocowania. W co zainwestować, by mieć gwarancję niezawodności?

Jakie narzędzia do pełnego deskowania?

Zanim dokonamy analizy wartego uwagi sprzętu i odpowiemy na to pytanie, postaramy się rozwiać pojawiające się u niektórych wątpliwości, dotyczące zasadności pełnego deskowania. Wokół tego tematu powstało wiele niepopartych rzeczowymi argumentami mitów i legend. A przecież, to sprawdzona przez lata metoda, która niesie za sobą wiele niepodważalnych korzyści.

Zalety deskowania

Deskowanie pełni w konstrukcji kilka ważnych funkcji. Podstawową i konieczną jest zapewnienie podłoża dla papy lub gontu bitumicznego. Co w przypadku pokryć, które teoretycznie nie wymaga pełnego deskowania? Odpowiedź jest prosta: deskowanie zawsze będzie lepsze niż jego brak. Dlaczego?

  • Po pierwsze, deskowanie wzmacnia i usztywnia całą konstrukcję, zabezpieczając ją przed uszkodzeniem. Pomaga w równomiernym rozłożeniu sił działających na dach, przenosząc obciążenie na wszystkie krokwie, które razem dają większy odpór.
  • Po drugie, deskowanie obciąża dach, dzięki czemu połać jest zdecydowanie lepiej zabezpieczona przed ewentualnym zerwaniem spowodowanym gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, jak porywiste wiatry, czy trąby powietrzne.
  • Po trzecie, ze względu na wodoszczelność i wiatroszczelność. Dach z pełnym deskowaniem jest szczelny i nie przepuszcza wody ani wilgotnego powietrza z zewnątrz. Jednocześnie zapobiega tworzeniu się lodu i szronu w wewnętrznej warstwie termoizolacyjnej.

Wybór odpowiednich narzędzi do deskowania

Deskowanie dachu wymaga skorzystania z odpowiedniej klasy narzędzi ułatwiających i przyspieszających wykonywanie czynności na wysokości. Należy szukać sprawdzonych i niezawodnych urządzeń, które znacząco wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy. Do takich bez wątpienia należą gwoździarki najlepszego polskiego producenta – firmy B.PRO. Wszystkie, niezależnie od rodzaju: pneumatyczne, czy gazowo – akumulatorowo, są doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów, oczekujących nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie i niezawodnego sprzętu. Ponadto, każdy z oferowanych modeli, może być objęty bezpłatnym rocznym ubezpieczeniem B.PRO FULL SERVICE. W celu uzyskania pełnego ubezpieczenia w ramach programu ochrony kupującego wystarczy w ciągu 30 dni od zakupu zarejestrować wybrane narzędzie na stronie producenta: www.bpro.pl

Gwoździarki gazowo-akumulatorowe B.PRO do pełnego deskowania

Doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów wykonujących deskowania połaci dachowych, są urządzenia bezprzewodowe. Firma B.PRO oferuje wysokiej klasy gwoździarki gazowo-akumulatorowe, zasilane gazem z ciśnieniowego pojemnika o pojemności 40 ml i wadze zaledwie 25 g. Urządzenia wyposażone są w wysokiej żywotności baterie wykonane w technologii litowo-jonowej (Li-Ion). Wyróżnikiem gwoździarek z tej grupy jest wysokie napięcie zapłonu dla większej mocy i czystszego spalania gazu oraz wysoka wydajność.

Analizując narzędzia pomocne przy deskowaniu dachu, naszą uwagę zwróciły trzy modele producenta B.RPO: ND34/90 WOODY, ND34/100 WOODY oraz NR90 HANS.
Model ND34/100 WOODY, ważący 3,9 kg, jest wygodnym i bardzo dobrze wyważonym, doskonale sprawdzającym się narzędziem nie tylko przy deskowaniu, ale również przy przybijaniu łat i zbijaniu szalunków. Jego niewątpliwym atutem jest płynnie i precyzyjnie regulowana za pomocą metalowego pokrętła głębokość osadzania gwoździ. Gwoździarka jest bardzo bezpieczna – została wyposażona w specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem. Dzięki pokrytej gumą rękojeści i wbudowanemu hakowi, umożliwiającemu zawieszenie urządzenia np.  na rusztowaniu, czy łacie, model ND34/100 WOODY doskonale sprawdza się w pracy na wysokości. Narzędzie przystosowane jest do gwoździ o średnicy od 2,8 mm do 3,3 mm oraz o długości od 65 mm do 100 mm. Kolejne dwa modele gwoździarek gazowo-akumulatorowych: ND34/90 WOODY i NR90 HANS, to także narzędzia przeznaczone do deskowania, zbijania szalunków, przybijania łat oraz wykonywania prac konstrukcyjnych w domach szkieletowych. Obydwa modele przeznaczone są do gwoździ o średnicy 2,8-3,1 mm i długości w zakresie 50-90 mm. Ich zasadniczą różnicą jest sposób łączenia gwoździ. W modelu ND34/90 WOODY gwoździe łączone są taśmą papierową pod kątem 34 stopni, a w urządzeniu oznaczonym numerem NR90 HANS, obsługującym gwoździe typu NR22, gwoździe łączone są plastikową taśmą pod kątem 22 stopni.

Gwoździarki pneumatyczne B.PRO do pełnego deskowania

Klasyczne, niezawodne i cenione przez najbardziej wymagających profesjonalistów. Tak w skrócie można opisać trzy modele gwoździarek pneumatycznych – idealnych zarówno przy wykonywaniu pełnego deskowania, jak i przybijaniu łat, zbijaniu szalunków, montażu więźby dachowej oraz przy standardowych pracach konstrukcyjnych w domach szkieletowych. Wszystkie modele z tej kategorii: ND34/100/JOHN (dla gwoździ o średnicy 2,8-3,4 mm i długości w zakresie 50-100 mm), ND22/100 SVEN (dla gwoździ o średnicy 2,8-3,4 mm i długości 50-100 mm łączone plastikiem i łączone pod kątem 22 stopnie) oraz N16/90 BOARDO (dla gwoździ o średnicy 2,1-3,1 mm i długości w zakresie 40-90 mm), wyróżnia wysoka jakość i trwałość, doskonała ergonomia i niezawodność.