Gwoździarki gazowo-akumulatorowe B.PRO

Gwoździarki gazowo-akumulatorowe B.PRO

Gwoździarka stanowi jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi. Jeśli jest dobrze dobrana, ergonomiczna i trwała, znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, nawet w bardzo skomplikowanych i wymagających pracach dekarskich. Żeby być zadowolonym z zakupu, konieczne jest zwrócenie uwagi zarówno na różne parametry urządzenia, jak i zastosowane technologie. Wartymi uwagi są z pewnością gwoździarki z nowatorskim napędem akumulatorowo-gazowym firmy B.PRO – jednego z najbardziej cenionych polskich producentów narzędzi i maszyn dekarskich.Wykonane zostały z pomocą doświadczonego zespołu inżynieryjno-produkcyjnego, dlatego też spełnią wszelkie wymagania profesjonalistów.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim nie są zasilane sprężonym powietrzem, czyli nie wymagają podłączenia do kompresora. Jak zatem działają? Zasilane są gazem z ciśnieniowego pojemnika o pojemności 40 ml i wadze zaledwie 25 g, który w optymalnych warunkach (temp. ok. 25°C) pozwala na wykonanie około 1200 strzałów. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w wysoce wytrzymałe baterie wykonane w technologii litowo-jonowej (Li-Ion). Ich duża pojemność (2,5 Ah) oraz praca w napięciu 7,2 V, umożliwia wykonanie nawet do 8000 strzałów przy pełnym naładowaniu (określonym na wskaźniku LED). Co więcej, baterie Li-Ion bardzo szybko się ładują i już po 5 minutach podłączenia do prądu, pozwalają na wykonanie dodatkowych 200 strzałów. Należy również wspomnieć, że dla uzyskania większej mocy urządzenia, a także czystego spalania gazu i niespotykanej wydajności, producent zadbał o bardzo wysokie napięcie zapłonu.

Wśród siedmiu oferowanych modeli z napędem akumulatorowo-gazowym, aż trzy z nich są urządzeniami wysoko specjalistycznymi, dostosowanymi do zróżnicowanych potrzeb dekarzy. Pozostałe cztery, mimo że różnią się rodzajem, średnicą i długością wstrzeliwanych gwoździ, można zakwalifikować do kategorii narzędzi uniwersalnych.

Gwoździarki specjalistyczne

W ofercie specjalistycznych gwoździarek gazowo-akumulatorowych B.PRO wyróżnić można trzy modele:

B.PRO NC/38 BETTY – przeznaczona jest do: mocowania gwoździ w betonie i stali. Znajduje zastosowania przy obróbkach blacharskich, montażu profili suchej zabudowy oraz instalacji elektrycznych i wentylacyjnych. Obsługuje gwoździe o średnicy od 2,7 do 3,0 mm i długości 15, 16, 18, 20, 22, 25, 30, 35 i 50 mm, oznaczone jako typy NC lub NS. Gwoździarka waży 4,5 kg. Jej magazynek pozwala na załadowanie 40 gwoździ w pozycji pionowej, a jeden nabój gazowy umożliwia oddanie około 1000 strzałów.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NC38 BETTY
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NC38 BETTY

B.PRO NH22/35 HAFTER – dedykowana jest do mocowania zaczepów typu haftr przy układaniu blach na rąbek stojący. Obsługuje gwoździe o średnicy 2,8 mm i długości 25 mm typu NH. Waży jedynie 2,5 kg, a jeden nabój gazowy pozwala na oddanie około 1000 strzałów.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NH22 35 HAFTER
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NH22 35 HAFTER

B.PRO NA34/64 SIMPSON GAZ – przeznaczona jest do montażu złączy ciesielskich. Obsługuje gwoździe o średnicy 4,0 mm i długości od 40 do 60 mm typu NA. Bateria litowo-jonowa pozwala na oddanie około 2500 strzałów.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NA34 64 SIMPSON GAS
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NA34 64 SIMPSON GAS

Gwoździarki uniwersalne

W tej kategorii gwoździarek firmy B.PRO znajdziemy cztery modele:

  • B.PRO ND34/90 WOODY
  • B.PRO ND34/100 WOODY
  • B.PRO NR90 HANS
  • B.PRO ND34/64 Finisher
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND90 WOODY
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND90 WOODY

Modele B.PRO B.PRO ND34/90 WOODY i B.PRO ND34/100 WOODY, to gwoździarki przeznaczone do prac dekarskich i ciesielskich. Dedykowane są do wszelkich prac związanych z łączeniem konstrukcji drewnianych, zbijania szalunków, deskowania oraz przybijania łat. Obydwa urządzenia są szybkie, bezprzewodowe i wygodne w obsłudze. Co istotne, każdy model wyposażony jest w płynną i precyzyjną regulację głębokości osadzania gwoździ oraz zabezpieczenie przed przypadkowym wystrzałem. Różnica widoczna jest w wielkości gwoździ, jakie obsługuje każda z nich. Gwoździarka ND34/90 WOODY przeznaczona jest do gwoździ o średnicy od 2,8 do 3,1 mm i długości w zakresie od 50 do 90 mm, natomiast młodszy model B.PRO ND34/100 WOODY do gwoździ o odpowiednio: 2,8 – 3,3 mm i 65-100 mm.

Gwoździarka gazowa B.PRO ND105 WOODY
Gwoździarka gazowa B.PRO ND105 WOODY

Podobny do poprzednich model B.PRO NR90 HANS, również dedykowany jest do przybijania łat, deskowania i zbijania szalunków. Znajduje też zastosowania przy montażu konstrukcji szkieletowych.  Działa z gwoźdźmi o średnicy od 2,8 do 3,1 mm i długości od 50 do 90 mm. Co istotne, w modelu NR90 HANS gwoździe łączone są plastikową taśmą i pochylone są względem podłoża pod kątem 21-22 stopni.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NR90 HANS
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NR90 HANS

Czwarty model z kategorii gwoździarek uniwersalnych – B.PRO ND34/64 Finisher, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do prac wykończeniowych: mocowanie drewnianych listew, desek elewacyjnych, montaż podbitki i nadbitki, a także okładzin drewnianych i drewnopochodnych. Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego stosunkowo mała wielkość i niska waga (zaledwie 4 kg). Gwoździarka obsługuje gwoździe z małym, ledwo widocznym w materiale łepkiem, o średnicy 1,8 mm i długości w zakresie 25-63 mm.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND34/64 Finisher
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND34/64 Finisher

Niezawodność produktów B.PRO

Każde narzędzie B.PRO łącznie ze wszystkimi modelami gwoździarek gazowo-akumulatorowych jest w pełni serwisowalne. Dzięki dostępności części zamiennych w magazynie producenta, wszelkie przeglądy i ewentualne naprawy przebiegają w sprawnie i bardzo szybko. Każde urządzenie objęte jest standardową gwarancją, którą dodatkowo można wzbogacić, rejestrując produkt w programie ochronnym Full Service.