Gwoździarki pneumatyczne B.PRO

Gwoździarki pneumatyczne B.PRO

Choć każdy dekarz ma inne preferencje, wszystkich łączy wspólny cel – wykonać pracę efektywnie i jak najlepiej. W realizacji tych założeń pomagają profesjonalne i poręczne narzędzia jak np. gwoździarki pneumatyczne. Oferta rynkowa tych urządzeń jest obecnie bardzo szeroka, dlatego warto przyjrzeć się bliżej i wybrać niezawodne produkty, dostarczane przez sprawdzonych, renomowanych dostawców i producentów.

Można do nich bez wątpienia zaliczyć polską firmę B.PRO FASTENING, która od 2005 roku dostarcza profesjonale narzędzia wbijające i elementy złączne (m.in. zszywki, gwoździe, wkręty). Doceniania jest za nowoczesne technologie oraz specjalistyczne i precyzyjne narzędzia. Plasuje się na podium w branży profesjonalnych narzędzi dekarskich.

Rodzaje gwoździarek pneumatycznych B.PRO

Oferta gwoździarek pneumatycznych B.PRO obejmuje obecnie dziewięć profesjonalnych urządzeń do mocowania gwoździ o długości od 19 mm do 160 mm, wśród których wyróżnić można trzy typy:

  • konstrukcyjne i uniwersalne
  • elewacyjne i wykończeniowe
  • specjalistyczne

Przyjrzyjmy się, jakie dokładnie urządzenia znajdziemy w każdej z powyższych kategorii.

Gwoździarka pneumatyczna ND34/100 John
Gwoździarka pneumatyczna ND34/100 John

Gwoździarki konstrukcyjne i uniwersalne

W tej kategorii na pierwszy plan wysuwają się dwa modele dedykowane do wszelkiego rodzaju prac dekarskich: przybijania łat, deskowania, konstrukcji domów szkieletowych i zbijanie szalunków. Mowa o modelach: ND34/100/JOHN i NR22/100 SVEN. Obydwa urządzenia przeznaczone są do stosowania gwoździ od 50 do 100 mm długości i średnicy odpowiednio od 2,8 do 3,4 mm oraz od 2,8 do 3,1 mm długości. Główna różnica między urządzeniami polega na łączeniu gwoździ plastikiem i wbijaniu ich pod kątem 22 stopni w drugim modelu (NR22/100 SVEN).
Do wszelkich prac związanych z łączeniem konstrukcji o dużych przekrojach dedykowana jest gwoździarka NR22/160 LITTLE JOHN, która działa w zakresie gwoździa 100 – 160 mm, o średnicy 3,8 – 4,2 mm.

Gwoździarka pneumatyczna NR22/160 Little John
Gwoździarka pneumatyczna NR22/160 Little John

Wśród uniwersalnych modeli bębnowych, mających szerokie zastosowanie w pracach dekarskich, ciesielskich oraz w budownictwie domów z drewna znajdziemy narzędzia oferowane pod nazwami NR16/130 BIG BEN (przeznaczona do gwoździ o średnicy 3,05 do 3,4 mm i długościach od 75 do 130 mm) i NR16/90 BOARDO (dla gwoździ o średnicy 2,1 do 3,1 mm i długościach w zakresie 40-90 mm). Trwałe i wytrzymałe pneumatyczne gwoździarki bębnowe doskonale sprawdzą się przy przybijaniu łat, deskowaniu, montażu więźby dachowej oraz w typowych pracach konstrukcyjnych przy budowie domów szkieletowych.

Gwoździarki elewacyjne i wykończeniowe

W tej grupie dostępne są dwa modele: NR16/65 FASADO i ND34/64 FINISHER. Pierwszy z nich to gwoździarka bębnowa dedykowana do precyzyjnego montażu elewacji drewnianych. Obsługuje gwoździe o średnicy od 2,5 do 3,1 mm i długości w zakresie 35-65 mm. Drugi model przeznaczony jest do wszystkich prac wykończeniowych, związanych z mocowaniem m.in. listew drewnianych oraz płyt i okładzin drewnianych i drewnopochodnych. Ta gwoździarka pracuje na małych gwoździach o średnicy 1,8 mm i długości od 25 do 63 mm.

Gwoździarka pneumatyczna NP45 Rufus
Gwoździarka pneumatyczna NP45 Rufus

Gwoździarki specjalistyczne

Do tej kategorii produktów B.PRO należą dwie gwoździarki: NP45 RUFUS oraz NA50 SIMPSON VIBE. Pierwsza przeznaczona jest do montażu gontów bitumicznych, dachówki bitumicznej, papy oraz płyt OSB i płyt gipsowych zewnętrznych. Gwoździarka NP45 RUFUS pracuje na gwoździach o średnich 3,1 mm i długości od 19 do 45 mm. Drugi model, tj. NA50 SIMPSON VIBE dedykowany jest do montażu złączy ciesielskich, przy użyciu gwoździ o średnicy 4 mm i długości od 40 do 50 mm.

Niezależnie od wybranego modelu, wybierając narzędzia B.PRO FASTENING możemy być pewni niezawodności i wysokiej trwałości urządzeń. Choć każdy z oferowanych produktów, przeznaczony jest do innego rodzaju prac, wszystkie łączy jedno – doskonałe wykonanie, ergonomia i nowoczesne technologie.